Je hebt Javascript nodig om deze website te kunnen gebruiken. Pas je browserinstellingen in om verder te gaan!

Praktijkgerichtprogramma Techniek op het VAVO Rijnmond College: De brug naar het HBO.

Leerlingen die hun havodiploma hebben gehaald, hebben soms moeite om hun draai te vinden op het hbo. Er worden vaardigheden van hen gevraagd die op de middelbare school vaak weinig aan bod komen. Praktijkgericht Programma Techniek (PGP-T) is een nieuw vak waarbij leerlingen leren projectmatig samen te werken en op zichzelf te reflecteren. Daarbij maken zij ook in een vroeg stadium kennis met de arbeidsmarkt.

Samen met mede-trainee Jerre help ik met het opzetten van dit vak bij ons op school. We gebruiken ons bestaande netwerk om bedrijven te contacteren waarmee we kunnen samenwerken en die als opdrachtgever zullen dienen. We werken nauw samen met onze collega’s die PGP-M (de maatschappijvariant van het vak) op school aan het opzetten zijn; zij lopen een jaartje op ons voor.

Leerlingen zullen een betere aansluiting ervaren op het hbo, de school heeft hiermee een aantrekkelijk extra keuzevak in de aanbieding en voor mij is het leuk en leerzaam om mijn netwerk in te zetten voor dit vak.